وحید ندرلو هستم، متولد تهران، تحصیلات دانشگاهی ام در رشته های شیمی کاربردی و کارشناسی مترجمی زبان بوده است.
در دوران دبیرستان و دانشگاه در کنار تحصیل به واسطه پدرم که استاد خوشنویسی بودند به این هنر علاقه مند شدم و فعالیتهای زیادی در زمینه خوشنویسی، طراحی، گرافیک، نقاشیخط انجام می دادم. در واقع این کار علاقه شخصی من بود و شغل دوم برایم محسوب میشد. تا اینکه پای کامپیوتر و اینترنت به ایران باز شد. علاقه به گرافیک مرا به سمت کار با نرم افزارهای گرافیکی همچون کُورل و فتوشاپ کشاند.
باید بگویم به دلیل اینکه ناآگاهانه رشته شیمی کاربردی را در دانشگاه انتخاب کرده بودم، علاقه چندانی هم به آن نداشتم و در آن موقع از اینکه رشته آی تی هم وجود دارد، اطلاعی نداشتم.
در سال ۸۱ روزی از روی کنجکاوی از دوستی پرسیدم این سایت ها را با چه نرم افزاری درست میکنند؟ که او هم در جواب گفت فرانت پیج. از شنیدن این واژه تا طراحی و راه اندازی اولین سایت استاتیک من فقط یک هفته طول کشید. لازم به ذکر است که تا شعاع چند صد کیلومتری من کسی که با اینترنت و طراحی وب آشنایی داشته باشد پیدا نمیشد، منابع و کتابی هم نبود، حتی منابع انگلیسی هم بسیار محدود بودند و من مجبور بودم صرفا با آزمون و خطا کار را پیش ببرم.

وحید ندرلو

حدودا یک ماه بعد هم توانستم آن سایت را که تنها سایت استاتیکی است که کنون طراحی کرده ام آنلاین کنم و فکر میکنم سه ماه بعد هم اولین سایت داینامیک خودم که را با مووبل تایپ راه اندازی کردم. همه این مراحل با شور و شوق و لذت وصف ناشدنی همراه بود. تا آن زمان فکر نمیکردم بشود از انجام کاری اینقدر لذت برد.
از آن به بعد برای دوستان نیز سایت طراحی میکردم، البته رایگان کار می کردم و تصور نمیکردم که می شود برای این کار حق الزحمه ای هم گرفت. رفته رفته سفارش ها بیشتر و جدی تر شدند تا اینکه بحث حق الزحمه و پول نیز مطرح شد. این روند آنقدر پر سرعت، عجیب و هیجان انگیز بود که بعد از یک سال رسما شغل خودم را به طراحی وب تغییر دادم و تا اکنون نیز بدون اغراق با همان شور و اشتیاق در همین شغل فعال هستم.
در این مسیر سایت ها و پروژه های کوچک و بزرگی طراحی کرده ام و مهارتهای بسیاری را کسب نمودم و به دلیل اینکه مسیر یادگیری برایم لذت بخش است سعی کرده ام همه جوانب موضوعی که درحال یادگیری اش هستم را فرا بگیرم، به همین دلیل یا به موضوعی بطور کامل مسلطم و یا تا کنون نیاز نبوده که مسلط باشم.
لازم به ذکر است در هر دوره ای که تکنولوژی جدیدی آمده سعی کرده ام من نیز آنرا فرا بگیرم و در پروژه های جدید از آن استفاده کنم.
در طول سالهای فعالیتم مسئولیت انجام تمام مراحل راه اندازی یک سایت از مشاوره برای شروع کسب و کار، مدیریت پروژه های گوناگون، گرافیک تخصصی وب، طراحی، برنامه نویسی و توسعه تا بخش قرارداد ها و مذاکرات، تحویل و اشکال زدایی و پشتیبانی و … را خودم برعهده داشتم و همین مسئله شانس بزرگی برای من بوده و باعث شده تا در همه ابعاد حرفه طراحی وب با چالشهایی مواجه باشم و مهارتهایی کسب کنم.
موضوعی که باعث شده من به این حرفه اینقدر علاقه داشته باشم یادگیری مدام و امکان ایجاد خلاقیت در زمینه های مختلف این رشته است و این مسئله که روزانه با مشکلات و چالشهایی مواجه شوم و راه حل خلاقانه ای برای آن پیدا کنم، واقعا مرا به وجد می آورد و هر چقدر این چالش سخت تر و جدی تر، شور و هیجان و لذت حل کردنش نیز بیشتر است.
امیدوارم و سعی میکنم همیشه در مسیر یادگیری و خلق ایده های جدید در کارم باشم و همچنان لذت و تفریحم، حرفه ام باشد.